BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası İlişkiler ve Değişim Programı Koordinatörlüğü

 

MÜZİK BİLİMİ

Program ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tercih ettiğiniz yüksek lisans programının adına tıklayınız.

MÜZİK    BİLİMİ   

  

   TEZLİ YÜKSEK LİSANS

   Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından yapılan Özel Yetenek Sınavı'nda başarılı olmak.

  

   TEZSİZ YÜKSEK LİSANS

YOK

 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ NOT:

Üniversiteye başvuran adayların Türkçe düzeyini belirlemek üzere BÜTEM (Başkent Üniversitesi Yabancılara Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından Türkçe Yeterlilik sınavı yapılır. Öğrencilerden Türkçe düzeyi “A” ve “B” olan öğrenciler yerleştirildikleri bölüm/programda eğitimlerine doğrudan başlayabilirler. Türkçe düzeyi yeterli seviyede olmayan ancak, Lisansüstü eğitimlerine başlaması uygun bulunan öğrencilere eğitimlerine paralel olarak BÜTEM tarafından Türkçe dersleri verilir. 

 

YÜKSEK LİSANS EĞİTİM ÜCRETİ

Başkent Üniversitesi, uluslararası öğrencilerden eğitim ücretini Türk Lirası olarak almaktadır.

Yüksek Lisans Eğitim ücretleri için lütfen yazının üzerine tıklayınız.

 

SAĞLIK SİGORTASI

Üniversiteye kabul edilen adaylar, BİR YILIK ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRMAK ve eğitim süresi boyunca Üniversiteye ödeyecekleri eğitim-öğretim ücreti dışında Türkiye’de yaşamlarını sürdürecek maddi güvencelerinin bulunduğunu kanıtlamak durumundadır. 


Kayıt hakkı kazanan adaylar HER AKADEMİK YILBAŞINDA, AKADEMİK TAKVİMDE BELİRTİLEN SÜRE İÇİNDE EĞİTİM-ÖĞRETİM ÜCRETLERİNİ YATIRIP SAĞLIK SİGORTALARINI YENİLEMEK ZORUNDADIRLAR. Aksi takdirde öğrenci kayıtları askıya alınır. 

 

VİZE GEREKLİLİKLERİ

Başkent Üniversitesine kabul edilen tüm öğrenciler Türkiye’ye gelmeden önce bulundukları ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluklarından öğrenci vizesi almak zorundadır.

Türkiye’ye geldikten sonra tüm uluslararası öğrencilerin tüm vize işlemlerini, oturma izni dahil, 8 hafta içerisinde tamamlamak zorundadırlar.

 

BAŞVURU DOSYASINDA OLMASI GEREKLİ BELGELER

  1. Başvuru Formu (İlgili Enstitü’nün web sitesinde doldurulacak olan başvuru formunun çıktısı alınarak dosyaya konacaktır.)

  2. Lisans Diplomasının aslı veya onaylı fotokopisi.

  3. Lisans eğitiminin not dökümü (Transkript)

  4. İki adet referans mektubu: Mezun olduğu okuldan alacağı kapalı zarfta, imzalı ve imza üstü bantlanmış olarak verilecek referans mektubu. 

  5. Özgeçmiş: Kimlik ve öğrenim bilgilerinin yanı sıra çalışılan işler, unvan ve görevler; yapılan yayın, araştırma vb. ile alınan ödül ve burslar; İngilizce veya Türkçe 

  6. Başvuru Ücreti Dekontu: Başvuru için 200 TL (% 8 KDV dahil) başvuru ücretini, DENİZBANK A.Ş. Bahçelievler Şubesi veya DENİZBANK A.Ş. Başkent Üniversitesi Şubesi’ne (Bağlıca Kampusu) 3010-796910-361numaralı hesaba yatırdığını gösteren makbuz.

  7. 2 Adet Fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri 4,5 x 6 cm olmalıdır.

 

     BAŞVURU YAPAN ADAYLARA ÖNEMLİ NOT: BAŞVURU KONTROL FORMUNU indirip, çıktısını alarak başvuru dosyanızı kontrol edebilirisiniz. Eksik belge ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.