BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası İlişkiler ve Değişim Programı Koordinatörlüğü

 

Türk Hava Yolları ERASMUS Kampanyası

Türk Hava Yolları  (THY) ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında imzalanan protokol kapsamında Erasmus+ Programı yararlanıcılarına THY ile gerçekleştirecekleri uçuşlarda %20 indirim ve 10 kg ekstra bagaj hakkı sağlanacaktır.

Kampanya Kimleri Kapsıyor?

Kampanya Türkiye Ulusal Ajansı’ndan alınan, sözleşme süresi bitmemiş hibeler kapsamında yurtdışı hareketliliklere katılacak kişiler içindir.

Türkiye Ulusal Ajansı’ndan aldığı hibe ile yurtdışı hareketliliklerine katılacak yararlanıcıların, Miles&Smiles’a şahsi üyeliğinin olması gerekmektedir (M&S üyelik koşulları geçerlidir). Miles&Smiles üyeliği bulunanlar mevcut üyelik numaralarını kullanabilir.

 

Kampanya Koşulları Nelerdir?

Biletler THY satış ofislerinden bizzat, kampanya kodu ve Miles&Smiles üyelik numarası verilerek, resmi kimlik belgesi ile alınmalıdır. Kampanya, acentalar veya internet üzerinden alınan biletlerde geçerli değildir.

Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler ve Değişim Prog.Koord.’ne Türk Hava Yolları – ERASMUS Kampanyası Bilgi Formu'nu doldurarak e-posta ile (uik@baskent.edu.tr)  başvurması gerekmektedir. Yararlanıcıların bilgileri Koordinatörlüğümüz tarafından Türkiye Ulusal Ajansının TURNA sistemine girilecektir. (TURNA sistemine kesinlikle kendiniz kayıt  yapmaya çalışmayınız!!)

Seyahati gerçekleştirecek olan yararlanıcının, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından gönderilen e-postanın çıktısını, kampanya kodunu, Miles&Smiles üyelik numarasını ve resmi kimlik belgesini THY satış ofislerine (acentalar ve internetten alınan biletlerde kampanya geçerli değildir), bilet kesim işlemi esnasında ibraz etmesi gerekmektedir.

Kampanya, Türkiye çıkışlı tek yön veya Türkiye çıkışlı gidiş-dönüş biletleri için geçerlidir.

Türk Hava Yolları ve Türkiye Ulusal Ajansı kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bu kampanyadan Türkiye Ulusal Ajansı yararlanıcıları dışında 3. şahıslar faydalanamaz. Türkiye Ulusal Ajansı, bu kuralın ihlalinin tespiti durumunda ilgililer hakkında hukuki haklarını saklı tutar.

 

Kampanyadan Nasıl Yararlanılır?

1. Adım: Türkiye Ulusal Ajansı’ndan aldığı hibe ile seyahati gerçekleştirecek katılımcı Miles&Smiles Programına üye olur.

2. Adım: Seyahati gerçekleştirecek katılımcı Uluslararası İlişkiler ve Değişim Prog.Koord.’ne Türk Hava Yolları – ERASMUS Kampanyası Bilgi Formu'nu doldurarak e-posta ile (uik@baskent.edu.tr) tüm bilgilerini ofisimize iletir. Seyahati gerçekleştirecek katılımcının bilgileri, Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü tarafından TURNA sistemine girilir. (TURNA sistemine kesinlikle kendiniz kayıt yapmaya çalışmayınız!!)

3. Adım: Kampanya kodunun yazılı olduğu bilgi formu, TURNA sisteminden otomatik olarak mail yoluyla TURNA sistemine ismi girilen ve seyahati gerçekleştirecek olan katılımcıya iletilir.

4. Adım: Türkiye Ulusal Ajansı’ndan aldığı hibe ile seyahati gerçekleştirecek katılımcı, THY satış ofislerine bilgi formunu, Miles&Smiles üyelik numarasını ve resmi kimlik belgesini ibraz eder. Kampanyadan yararlanmak istediğini belirtir.

5. Adım: Yararlanıcı kampanyadan net bilet ücreti üzerinden, kampanya koşulları dahilinde yararlanır.

Ayrıca kampanyaya ilişkin duyuru www.ua.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.

Kampanyayla ilgili Sorularınız için: thykampanya@ua.gov.tr  ve uik@baskent.edu.tr