BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası İlişkiler ve Değişim Programları Koordinatörlüğü

 

YURTLAR

Üniversitemiz Öğrenci Yurtları 3 bloktan oluşmaktadır. 1 blok erkek öğrencilerimiz diğer 2 blok ise kız öğrencilerimize yönelik hizmet vermektedir.

Yurtlarımız toplam 456 yatak kapasitesine sahiptir. Yurt odaları çift kişilik, tek kişilik, tek ve çift kişilik köşe odalar olarak ayrılmıştır.  

Engelli öğrencilerimiz için özel odalarımız mevcuttur.

Yurtlar

ODALARIN ÖZELLİKLERİ
Odalar laminant parke kaplıdır ve hepsinde banyo, lavabo, tuvalet ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.
Odalarda bazalı yatak, gardrop, kitaplık, çalışma masası, sandalyesi, TV, mini buzdolabı ve koltuk bulunmaktadır. Köşe odalarımızda bunlara ilave mutfak tezgahı mevcuttur.
Yurt binasının ve odalarının temizlikleri günlük yapılmaktadır. Öğrencilere nevresim takımları idaremiz tarafından verilmekte olup iki haftada bir değiştirilmektedir.
Bütün odalarımızda  kablosuz internet bağlantısı mevcuttur. 

Her blokta öğrencilerimiz dışarıdan arandığında anons sistemiyle ulaşılacak kat telefonları bulunmaktadır.

Yurt Odası      Yurt Odası

YURT GÜVENLİĞİ 

Yurt bloklarına ve odalara öğrencilerimiz kart sistemiyle girmekte olup kamera sistemleri ile kontrol edilmektedir. Yurtlarda 24 saat vardiyalı görev yapan bay-bayan Yurt Memurları ve Güvenlik bulunmaktadır.


 

YURTLARDA ÖĞRENCİLERE SAĞLANAN İMKANLAR 
24 saat tüm yurt öğrencilerine açık Çalışma Salonu, her bloğun 6. katlarında ders çalışmak veya sosyal amaçlı kullanabilecekleri alan ve özellikle Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin kullanabileceği atölye bulunmaktadır.
Aynı zamanda kampüs içinde bulunan kütüphanemiz her gün saat 23:00 e kadar hizmet vermekte olup, 24 saat açık çalışma salonu bulunmaktadır.

Yurt kompleksi için seçenekli yemek yenebilecek Tabldot Yemekhane ve Alakart Cafe, Market, Bilardo Salonu, Bay-Bayan Kuaför-Güzellik Salonu, Mescit ve Çamaşırhane ( yeterli sayıda çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve ütü ) bulunmaktadır.
Yurtların bulunduğu bölgede öğrencilerin yararlanabileceği, Spor Merkezi Tesisleri bulunmaktadır.

Yurt binası içinde bulunan sağlık merkezi 24 saat hizmet vermektedir.

Kampus içerisinde öğrencilerin faydalanabileceği Banka Şubesi ve yemek yiyebilecekleri farklı mekanlar bulunmaktadır.

 

    

 

YURTLARIMIZIN LOKASYONU VE ULAŞIM 
Yurtlarımız kampüs içerisinde olup şehir merkezi ile ulaşım ücretsiz olarak üniversitemiz servis araçları ile sağlanmaktadır.

 

GİRİŞ SAATLERİ 
Yurtlara son giriş saati hafta içi 24:00, Cuma, Cumartesi ve resmi tatil günleri 01:30'dur.